Чи покарають голову Тернопільської ОДА за брехню в декларації?

IMG_1254Ми вже багато разів писали про безкарність команди діючого президента на Тернопільщині. Безчинства та свавілля чиновників входять в практику, але когось карати – зась.

Така традиція в нашій області зберігається вже дуже давно. і зумовлена вона зовсім не впливовістю голови облдержадміністрації, а завдяки низці ляльководів, які при всіх президентах перебувають у владних кабінетах.

Подання електронних декларацій поставило держслужбовців в певні рамки, але відображена в документах інформація зовсім не відповідає дійсності.

Для прикладу хочемо подати детальний аналіз електронної декларації голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни, яка знаходиться у вільному доступі на сайті НАЗК.

Отже, розпочнемо з того, що зареєстрований губернатор в рідному селі Нагірянка Чортківського району. Як зазначив в декларації Степан Барна, місце його фактичного проживання збігається з місцем реєстрації. Якщо це справді так, то значить голова Тернопільської облдержадміністрації щодня їздить на роботу із Нагірянки, а це, в розрахунку у дві сторони – майже 200 км (звичайно, на службовому транспорті та за кошти платників податків). Крім того, у декларації необхідно було б вказати й тих родичів, які начебто проживають із Степаном Барною в Нагірянці, а разом з цим і їхнє майно та доходи. Також, губернатор мав би вказати, яким саме об’єктом нерухомості він користується у селі Нагірянка в якості житла. Але ані квартири чи житлового будинку, ані хліва чи собачої будки, ані зупинки громадського транспорту чи просто шатра, де міг би жити Степан Барна, у декларації він не показав.

То чи справді Степан Барна живе у Нагірянці? Звичайно ж, це брехня. Насправді вже давно із своєю сім’єю він проживає в Тернополі. Як виявилось, у власності дружини голови ОДА є квартира, але згідно декларації, Степан Барна там не проживає, і навіть не користується нею. Сама ж квартира площею 91,9 квадратних метрів придбана 2014 році за смішні 54 тисячі гривень (близько 2 тисяч доларів США). Де можна отримати таку шалену знижку на житло, Степан Барна досі не розповів. Особливо його порада щодо придбання такого дешевого житла могла б стати корисною тисячам тернополян, які десятиліттями гнуть спини за мізерні зарплати.

У кінці 2015 року голова Тернопільської облдержадміністрації вперше у своєму житті став власником майна, яке відноситься до нерухомості. 23 грудня Степан Барна безоплатно отримав від держави 1,17 га землі в Нагірянці. На відміну від героїв, які захищали нашу державу від агресії Росії, губернаторові не довелося ходити по чиновницьких кабінетах і випрошувати хоч клаптик земельної ділянки.

Виникають питання і до коштів голови Тернопільської ОДА. У Степана Барни та його дружини на двох виявилося більше 100 000 гривень готівки та коштів на банківських рахунках. Наче, як для чиновника і не велика сума. Але Степан Барна вже добрих 10 років заповнює декларації про майно та доходи, які переважно подавалися порожні, або показували, що сім’я Барни жила на дві тисячі гривень на місяць.

Та чомусь, правоохоронцям немає до цього діла.

         

Leave a Reply

300x250 [реклама]
Категорії
Яндекс.Метрика
Дзвін © Тернопільські новини e-mail:dzvin.te.ua@gmail.com